Kontakty

DONBON
Podkrušnohorská 1520
Litvínov 436 01
tel: +420 608 953 696
donboncz(a)gmail.com

O Nás
O nás

 

Vítejte, jmenuji se Jan Brejcha a s rodinou žiji v Litvínově.  Zabývám se výrobou kožených produktů. Všechny výrobky jsou z hovězí třísločiněné usně. Kůži ručně krájím, barvím a sešívám. Rád nechávám vyniknout surovost kůže.

 

A jak to všechno začalo?

Jednoho dne jsem se rozhodl, že si vyrobím kožený pásek, který vydrží a nerozpadne se po chvíli nošení. A také jsem nutně potřeboval řemínek na hodinky, protože se mi ten stávající rozbil. Jelikož jsem tomu tenkrát vůbec nerozuměl, udělal jsem si s přítelkyní, nyní již manželkou, výlet do Prahy do prodejny Řempo, kde jsem si pořídil základní nástroje. Na internetu jsem objednal hovězí kůži, barvu a v obývacím pokoji rozložil starý krejčovský stůl od maminky ze sklepa. Už nic nebránilo tomu výrobu vyzkoušet. Pásek i řemínek se povedly, využívám je dodnes.

Jako další jsem vyzkoušel vyrobit tašku pro manželku, ta se úplně nezdařila a stále ji mám v dílně jako vzpomínku na začátky. Manželce jsem vyrobil tašku jinou.

Protože mě práce s kůží moc bavila, nakoupil jsem další kůže a nástroje a vyrobil první produkty. Nejdříve pro sebe, rodinu a kamarády. Po nějaké době jsem se rozhodl jít s kůží na trh, vyrazil jsem tedy na vánoční jarmark v mosteckém muzeu. Lidem se mé výrobky líbily a vzbudily pozitivní ohlas.  Nejdříve jsme s manželkou vyrazili na několik jarmarků v okolí, později i do vzdálenějších míst, například do Lysé nad Labem, Vrchlabí, Písku, Ostrova, Plzně,… Letos jsme si poprvé vyzkoušeli prodej ve třech.

Rok 2020 trhům a jarmarkům není příliš nakloněn, tudíž jsem zasedl k počítači a vytvořil tento e-shop. Doufám, že si zde vyberete kožené výrobky pro sebe nebo pro své blízké jako dárek.

 

OTk4Z